Pro Ana blogy

6. září 2017 v 22:20 | Jája |  Zdraví
Žijeme ve svobodném světě a ať si každý na svůj blog píše co chce. Když to nikomu "necpe" je to přece neškodné. No asi jak kdy... Internet je plný pro Ana blogů.

Není to tak dávno, co byl jeden z těchto blogů na hlavní stránce jako blog dne. Neskutečně mě překvapilo, že blogy na tohle téma ještě jsou. Ale co na to říct, když jsem ve 13 letech založila svůj první blog, tak se tohle téma často řešilo. A přišlo mi že je těchto blogů všude plno. A možná to bylo prostě jenom kvůli tomu, že mi bylo 13 a v tomhle věku se tyhle věci často řeší na školách, v rodině a tak dál. A potom jsem z tohoto témate tak nějak vyrostla. Ale neznamená to, že tyhle blogy přestaly existovat, to jenom já jsem jejich existenci nějakým způsobem opomíjela. A právě, když jsem uviděla pro Ana blog na hlavní stránce blogu, první co jsem si pomyslela: Něco takovýho je ještě pořád v módě? Rozklikla jsem ten blog, protože jsem prostě zvědavá, ale "jídelníček" typu NIC a 4 kávy mě nijak neoslovili. Za to ty komentáře. Dovolila jsem si některé okopírovat z jednoho pro Ana blogu.

Tak pokud tohle opravdu dodržuješ, nezbývá mi říct nic jiného než WOW. Jsi šikovná. Doufám, že se držíš i teď. ♥

Jsi strašně šikovná a ať to vydrží! Přeju, aby Ti to postava, kterou chceš, vydržela furt. :)


Holky se v tomhle podporují a mají ve světě internetu zkrátka silnou komunitu a šíří mezi sebou thinspiraci. A nebo tipy jak Anu zamaskovat před rodiči.
Komentovat jim článek, aby vyhledaly odbornou pomoc, nebo že se tímhle "jídelníčkem" zničí nemá smysl. Většina z nich si uvědomuje, že pro svoje tělo nedělají nic dobrého, ale je to jejich životní styl, který si zvolily a žádný komentář jim to nerozmluví.
Tyhle blogy bohužel slouží jako inspirace pro mladší holky, které chtějí zhubnout a neví jak na to. Ale jsou to jenom blogy? Není to ten ideál krásy, který vídáme v televizi a na Instagramu? (instagram nemám, a dřív bych asi napsala, že vídáme ideál krásy na obálkách časopisů-jenže ty už dneska stejně nikdo nečte)
Naštěstí dnes se už víc dostává do povědomí, že zdravý životní styl a pohyb, je ta nejlepší cesta k normální postavě. Upřímně řečeno, ideálu krásy dosáhnete stejně jenom tak, že se dobře narodíte a nadělí vám příroda a nebo plastická chirurgie, takže je zbytečné se trápit tím, že nevypadáte jako modelka.
Vlastně je mi těch holek líto. Co se jim v životě stalo, že se tak rozhodly? Pokud máte někoho takového ve svém okolí, je v celku těžké to poznat, dokud daná osoba nezačne mít nějaké viditelné výsledky a vy si všimnete, že se nějak ztrácí před očima. Pak už je většinou pozdě.

Možná si řeknete, že jsem objevila Ameriku, ale asi jsem byla naivní, když jsem si myslela, že tohle už dávno není tak velký problém. Jen se o něm tolik nemluví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Iris Iris | E-mail | Web | 8. září 2017 v 20:33 | Reagovat

Přiznám se, že pro Ana blogy mi nic neříkají.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama