Moje domácí posilovna

27. září 2017 v 8:43 | Jája |  Lifestyle
Musím se vám k něčemu přiznat. Nerada chodím mezi lidi a nemám ráda, když se na mě někdo cizí dívá, jak něco dělám a obzvláště jak cvičím. Proto mě nikdy nikdo nedostane do veřejné posilovny nebo fitka. Nedokážu si představit jak jdu někoho požádat jestli by mi neuvolnil stroj, nebo jak jdu za nějakým chlapem, který po sobě neuklidil dvacetikilové závaží, aby si ho laskavě uklidil, protože nejsem rambo. Nebo jak po někom cizím utírám svým ručníkem pot. Fuuuuj

No a tak dále... Posilovny totiž na nás introverty mají spoustu nástrah. A tou největší jsou prostě lidi. Čumilové. Lidi, kteří vedle nás tajně závodí na běžícím pásu. Věčné rádce a lidi, co si snad do posilky chodí jenom pokecat a akorát tak vyrušují. Nemluvím teď ze své zkušenosti, ale čerpám informace od kamarádek, já jsem totiž nikdy v žádné velké posilovně nebyla. Když už jsem byla v posilovně tak jen v malé, kterou jsme si mohly zamluvit na hodinu s kamarádkou a byla celá jen naše.

Proto raději cvičím doma, buď podle videí a nebo si sestavím sama kruhový trénink, někdy dělám HIIT a nebo si jdu zaběhat. Ze začátku mi stačilo posilování s vlastní vahou, ale časem to chtělo přitlačit. A tak jsem si pomalu, ale jistě začala vybavovat svoji malou domácí posilovnu.
Nejdříve mi stačily flašky naplněné vodou, ale později mi to připadalo moc primitivní a řekla jsem si, že bych si nějaké to pěkné vybavení mohla pořídit. Přece jen je cvičení můj koníček, kterému se věnuju dlouhodobě, tak proč do něj neinvestovat. A proč ne když neutratím nic za pernamentku do posilovny.

Takže vybavení mé malé domácí posilovny vypadá takhle:
Podložka na cvičení
Švihadlo
Gymnastický míč
Činka kettlebell 6kg
Jednoručky 2kg
Nakládací činka 10kg
Opěrky na kliky

Pod mojí malou domácí posilovnou si nepřestavujte nic speciálního. Cvičím prostě v pokoji, protože je to asi jediná místnost u nás doma kde je na cvičení hodně místa. Ale do budoucna přemýšlím, že až budu mít svoje vlastní bydlení, tak si v něm vyčlením jednu místnost jako posilovnu a pak rozšířím i své vybavení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama