Všichni jsou experti na hubnutí, ale kde je pravda?

23. března 2017 v 9:40 | B |  Hubnutí
Tenhle článek už píšu po třetí (nevím proč se nikdy neuložil) ale opravdu ho chci vydat, ale nebaví mě psát furt dokola to stejný. Takže budu stručná.

Nevím, kdo vybírá články, co se objeví na hlavní stránce blog.cz, ale před tím by si je měl alespoň přečíst, protože článek "Co ti zaručeně pomůže zhubnout" mě prostě dostal. Autorka to asi nemyslela zle, ale dnes je prostě odborník na hubnutí a zdravou výživu každej, kdo si přečte nějakej hloupej článek, co mu doporučil facebook. Taky na tyhle články klikám a občas se pobavím, co za blbosti zase někdo napsal. Všechna sranda ale končí, když tyhle rady někdo vezme vážně a začne se jimi řídit.

Ty blbosti někdy fakt fungujou, ale z dlouhodobého hlediska nám zhubnout nepomůžou a ještě k tomu všemu jsou nezdravé. Ale je jen a jen na vás, jestli se rozhodnete zhubnout rozumnou cestou a nebo jestli se chcete zničit.

Takže jsem vypsala několik mýtů, kterým doufám zas až tolik lidí nevěří. Ale bohužel se stále najdou tací, co tyhle mýty berou jako pravdivé.

1.Jez jabka-zhubneš. Blbost

Lidé věří, že když budou jíst jen jeden druh ovoce/zeleniny/potraviny tak zhubnou. A tak tu máme plno okurkových/ banánových/ jablečných/ mléčných diet. A ty co? Nefungujou. Strava má být pestrá. Takže jezte ovoce a zeleniny a jezte různé druhy. Jídlo by vás mělo bavit a né být dokolečka to stejné.

2. Cvičte až do vyčerpání. Kravina

Nastavili jste si předem 20 opakování cviku? Ale nic to s vámi nedělá? Tak si přidejte!
Nastavili jste si 50 opakování, ale při 30 už nemůžete? No tak toho nechte. Tak moc je to jednoduché, stačí naslouchat svému tělu, kdy ještě může a co už je na něj moc. Nemusíte se zničit tak, že z toho nebudete ještě tři dny chodit. A když zkrátka nemáte den, nemusíte cvičit vůbec. I odpočinek je důležitý a stejně tak je důležité aby jste se při cvičení a hubnutí cítili v pohodě. Takže nemusíte dělat nic pod tlakem.

3.Tabletky, prášky atd. NE! NE! NE!

HERBALIFE a podobné... Jenom z vás tahají peníze. Moje kamarádka si od nich nechala doslova vymýt mozek a postovala na facebooku věci typu:
Obrázek: Vlevo hromada zeleniny vpravo drink od herbalife.
Popisek: Nejen že to vpravo lépe chutná, ale obsahuje mnohem více vitamínů než nějaká zelenina.
No udělejte si o tom obrázek sami....

4. Nejíst

Tak tomuhle naštěstí už tolik lidí nevěří. Tělo si zapamatuje, že mělo nedostatek a příště si všechno uloží do zásob- tukových zásob. Protože tuky, to je dlouhodobá zásobárna energie. Ale když budete svému tělu dodávat dostatek živin pořád, nebude mít potřebu si cokoliv ukládat.

5. Když cvičíš, musíš pít proteinové drinky. Nemusíš

Při hubnutí je to blbost to doufám víme všichni.
Nejsi přece profesionální kulturista. Pokud cvičíš jako amatér nemusíš se trápit věcma, kterýma se zabývají profíci (a ti na to mají ještě svoje výživové asistenty). Nemusím přece pít protein v prášku, když si můžu dát dobré maso/luštěniny/vajíčka. Prostě normální jídlo, které taky obsahuje bílkoviny.

6. Igelit-nadměrné pocení. Nesmysl

Když se obalíte do igelitu budete se možná hodně potit, ale to je tak všechno. Z těla odchází voda. A to je tak všechno.

7. Běháním nezhubnete. Blllbooost

Tenhle článek mi doporučil facebook. Byl to clikbait. V článku vlastně nakonec vysvětlovali, že při běhání přestáváte pálit tuky, pokud to vyženete až do vysoké tepové frekvence. (Ta se dá sice někde vyčíst, ale stejně je to věc, která je pro každého individuální, takže vám tím nebudu motat hlavu.) Já když jsem chodívala běhat, tak jsem nikdy nepoužívala měřič tepové frekvence (prostě proto, že ho nemám a nechci si ho pořizovat) ale podařilo se mi celkem úspěšně zhubnout ze 75kg na 65kg. Ale jsou lidi, co si přečtou titulek a už dělají závěry. A proto, když se mě paní prodavačka v obchodě ptala, jestli ještě chodím běhat, že četla, že je to k ničemu, musela jsem se smát.

Nic dalšího mě už nenapadá, ale podobných mýtů je určitě víc. Naštěstí existují i stránky na kterých se dočtete užitečné rady a tipy na hubnutí a ne jenom ty, které píšou nesmysly. Článek který mě tak rozhořčil najdete zde a taky na hlavní stránce blog.cz
Jinak za sebe doporučuju určitě fitnessblender, mají supr videa na cvičení když se vám zrovna nechce nic vymejšlet a jejich rady aspoň za něco stojí.(ale je to v angličtině)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 23. března 2017 v 10:07 | Reagovat

Koukám, že internet je plný blábolů :-D

2 Marie Marie | 23. března 2017 v 12:31 | Reagovat

To je pravý opak toho článku co je na hlavní strance😊

3 Pája Pája | 24. března 2017 v 15:15 | Reagovat

Na ten článek, o kterém mluvíš, jsem včera narazila. Některé věci mi opravdu přišly jako hloupost. Naštěstí jsem už docela "stará" na to, abych si o tom udělala obrázek a šla dál:).

4 Jitka Jitka | Web | 24. března 2017 v 19:48 | Reagovat

Zajímavé.Já už si našla svoje.Zhubnu,když vypustím přílohy,bílé pečivo a sladké.Jenže se sladkým je problém pořád,protože ho mám ráda

5 Siginitou Siginitou | Web | 28. března 2017 v 9:38 | Reagovat

Velice zajímavé. Já když už jdu hubnout tak to dělám po svém :D

6 Wnaty Wnaty | E-mail | Web | 10. dubna 2017 v 16:09 | Reagovat

Souhlasím, lidi jsou na hlavu :-D!

7 Panda Panda | E-mail | Web | 25. dubna 2017 v 10:02 | Reagovat

Nedá se to až tak zobecnit, že by všechno byly nesmysly. Jen nefungují všem, protože každému funguje něco jiného a musí si "najít to své". Člověk není mechanický stroj a proto se nedá předepsat 100% rada. Ve skutečnosti to řídí psychika, naše představa o sobě. K tomu je potřeba nejdříve to tvrzení že "tahle dieta bude zaručeně fungovat" aby tomu člověk uvěřil a pustil se do toho, pak je šance že zlomí svou psychickou autosugesci a může zhubnout. Anebo ne, když jeho psychika zůstane ve starých kolejích. Často funguje spíš nějaká zásadní změna v životě - člověk se zbaví nějakého starého životního stylu, např. se zamiluje, a najednou je hubený ani neví jak (a přitom po fyzické stránce u sebe nic nezměnil, změnil jen svůj pohled na svět).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blog byl založen 14.12.2014