Hledání všemocného léku

11. února 2015 v 14:48 | B |  Téma týdne
Napadá mě jich spousta. Začněme od toho co mě napadlo jako první.Není to lék v pravém slova smyslu. Ale bolesti rozhodně zbavuje nejúčiněji. Účiněji než všechna možná existující analgetika. Smrt. Jednoznačně. Jenže, dá se o ní mluvit jako o všeléku když léky mají naopak smrt odvracet? A není sama o sobě trochu bolestivá? Umírajícímu může poskytnout východisko, jakési vysvobození od bolesti. Ale minimalně pro blízké okolí, smrt bolestivá je. Vzpomínám na svou přejetou kočku. Oplakávala jsem ji a bylo mi řečeno: "Nebreč, ji už nic nebolí."
A tak se zkusme porozhlédnout po něčem lepším, po lepším léku na všechnu bolest. Láska? Bolest léčí ale i způsobuje... Nevěřím, že by ona byla tímhle všelékem. Ale každý to máme samozřejmě jinak.
Tak tedy dál, pojďme hledat jiný lék. Napadá mě ještě třeba náboženství. Přináší lidem jakési uklidnění, že nemusí přemýšlet sami za sebe a že je jejich bůh nebo zkrátka ten nejvyšší bolesti zbaví, jenomže i náboženství(jak která samozřejmě) vlastně slibují, že blaho přijde až po smrti že? Tak tedy ne, tohle to taky nebude.
Co třeba sebedůvěra? Hmm, dejme tomu. Věřím si že překonám každou bolest. Proč ne? Odhodlání? Dokážu všechnu bolest překonat.Věřím tomu, že lék na naši bolest, ať už fyzickou nebo psychickou si nosíme každý uvnitř sebe. A co váš lék na všechnu bolest?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kika Kika | E-mail | Web | 15. února 2015 v 11:31 | Reagovat

a poslední stádium bude naprostá rezignace, kdy už člověk zjistí, že ani láska, ani víra, ani naděje a sebevědomí, to všechno už je na nic a dostáváme se zpět k té smrti.. Život je divnej, jinak moc hezký článek, líbí se mi trochu jiné zpracování než u jiných ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blog byl založen 14.12.2014