Zdravá výživa a její prohřešky, které jí nemůžu odpustit

30. ledna 2015 v 13:29 | B |  Ze života
Jíst zdravě je jakýsi trend poslední doby řekla bych. Hlavně proto, že všude ve městech vyrostly stovky obchůdků se zdravou výživou.Všechno je byznys.Já těmhle obchůdkům říkám drahá výživa. Ne, nechci tu pomlouvat zdravý životní styl, je ale jenom na nás jak si vybereme kde budeme pro naši zdravou kuchyni nakupovat ingredience.

A zde začíná příběh o kuskusu. Ano, šla jsem do nejmenovaného supermarketu a koupila jsem si za dvacku kuskus. (teď už myslím zdražili a stojí 25, ale tenkrát byl ještě za 20) Moje kamarádka, která jí zdravě a nakupuje ve zdravé výžive(protože na to má), si koupila ten stejný, za 80 Kč. Dámy a pánové, myslela jsem že omdlím. Měla totiž pocit, že když si ho koupí přímo ve zdravé výživě bude nějakým způsobem kvalitnější. Porovnali jsme účtenky a výrobky a ona si málem rvala vlasy.
Ale to se netýká jenom kuskusu, ale i ostatních věcí. Pohanka nebo jáhly, které se dříve považovaly za chudé jídlo, si dneska moc chudých lidí dovolit nemůže. Stejně tak si můžeme koupit stejné tofu za dvacku a nebo za šedesát Kč. Občas totiž i já sama do těchto obchůdků s drahou výživou zabloudím a nestačím se divit cenám. Vždycky si tak nějak oddechnu, že vím, že zdravě jíst se dá i levněji. Stačí si dobře vybrat kde nakoupit.

Zdravá výživa-skutečně?

No jistě, chce se mi brečet, když vidím lidi nakupující bio-krekry a bio-sušenky v kterých je palmový olej. Och to je přeci úžasné koupit si přírodní a drahou věc a podpořit tím zase nějaké to zabíjení orangutanů a kácení pralesů. Výrobky nás přímo lákají ke koupi- kupte si mě a budete zdraví, jako by na nás volali z regálů. Jistě, omlouvám se, ale nedala bych si. Navíc je mi ještě blbě z toho když vidím že po těchto müsli tyčinkách se hubne! -_- lidi skočí na všechno, skutečně na všechno.


A tady je ten nešťastný kuskus.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blog byl založen 14.12.2014