Začni u sebe-úvod + 1.odpady

14. prosince 2014 v 14:55 | B |  Začni u sebe
Vážení návštěvníci tohoto blogu, mám tu pro vás další výzvu, můžete si říct, že jeden člověk nemůže nic změnit, že pokud se jeden člověk snaží něco změnit je to jen obyčejná malá kapička v oceánu. Ale kdyby se mi podařilo oslovit alespoň dalšího jednoho člověka už budeme dva...a věřím, že se budou přidávat další a další a že společně můžeme něco změnit. Protože oceán není nic jiného než miliardy malých kapiček.

O co vlastně půjde? Je to jednoduché, půjde o to rozhlédnout se okolo sebe a uvědomit si, že náš život nejsme jen my, ale že jsme součástí této planety, a že naše planeta je to jediné co máme, tak proč ji ničit? A o to jde. Jsou věci s kterými nic udělat nemůžeme (nebo jsem alespoň ještě nepřišla na to jak by to šlo s tím něco udělat) například války, nebo to obrovské plýtvání,kterého se dopouští velké společnosti. Myslím tím plýtvání vodou,energií,surovinami. A proto bych chtěla oslovit vás.Protože když každý začneme u sebe, věřím, že můžeme něco změnit.

Odpady


První věc která mě napadla jsou odpady. Recyklace je řešení,ale pokud jste se dívali na Příběh věcí, tak nebude nikdy stačit,ale není to důvod s recyklací přestávat. Zamysleme se tedy nad tím, jak se odpadům vyhnout. Vždyť polovina toho, co si z obchodu doneseme domů, jsou odpady-a to konkrétně OBALY. Krájený chleba, hezky zabalený samozřejmě, rohlíky naházíme do igelitového pytlíku,ovoce a zeleninu taky, a co se pak se všemi těmi obaly a igelitkami stane? Skončí v odpadcích.Není to trochu zbytečné plýtvání?
Naději vidím v plátěných taškách, i ovoce a zeleninu teď cpu v supermarketech do síťovek a doma se mi přestaly hromadit igelitové sáčky. Vyrecykluju co se dá a dokonce se mi podařilo přimět k recyklaci i svoje rodiče, které bohužel záchrana planety nijak nezajímá. Takže závěr je jednoduchý, co pro to abychom nebyli zamořeni odpadky můžeme dělat?

-recyklovat
-používat opakovaně plátěné tašky místo igelitových
pokud vás napadá ještě něco jiného klidně napište :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ash23655 Ash23655 | Web | 29. ledna 2015 v 9:21 | Reagovat

Máš super projekty:DDD určitě se budu snažit do něčeho takového pustit:DDD

Co třeba se 3x rozmyslit, jestli opravdu musím vyhodit šampon nebo jiný produkt, když je ještě na dně 5ml :-D

2 supice supice | E-mail | Web | 22. června 2016 v 12:27 | Reagovat

Ještě existují bezobalové obchody;) Tak by pomohlo chodit tam. Jen škoda, že jich je zatím tak málo:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blog byl založen 14.12.2014