Citáty o vegetariánství

19. prosince 2014 v 12:36 | B
Nic nebude lidskému zdraví prospěšnější a nic nezvýší šance na zachování života na Zemi více než přechod na vegetariánskou stravu.
Albert Einstein

Maso by mi nejspíš chutnalo, ale měla bych pocit, že koušu do člověka.
Aneta Langerová

Mé heslo vždy bylo: Když milujete zvířata, nejezte je....
Bryan Adams

Považuji za teologickou pošetilost domnívat se, že Bůh stvořil celý svět pouze pro lidi, nebo předpokládat, že má Bůh zájem pouze o jeden z milionů druhů, které obývají tuto Boží Zemi.
Arcibiskup Desmond Tutu

"Ptávám se lidí, proč mají na stěnách svého domu hlavy jelenů. Vždy odpoví, že to jsou přeci krásná zvířata. A máte to. Já si tedy myslím, že moje matka je nádherná, ale na stěně mám raději její fotky."
Ellen DeGeneres

Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou.
Gary Smith

Když chce člověk zabít tygra, nazýváme to sportem, když chce tygr zabít člověka, říkáme tomu krutost.
George Bernard Shaw

Tisíce lidí, kteří se pokládají za milovníky zvířat, zasedají několikrát denně ke stolu, aby si vychutnali maso tvorů, kterým byla nejprve odepřena možnost radovat se ze života a kteří posléze podstoupili děsivé utrpení a hrůzy na jatkách.
Jane Goodall

Jediný způsob, jak žít, je nechat žít.
Mahátmá Gándhí

Jsem vegan přes dva roky a cítím obrovský přínos. Mám větší vytrvalost a snáze udržím pozitivní stav mysli. Nedovedu si představit, že bych se vrátil k masu. Přál bych si, abych se veganem narodil.
Mike Tyson

Kdyby jatka měla stěny ze skla, každý by byl vegetarián.
Paul McCartney

Odkud to přišlo, že vás jakási dravost a šílenství v této šťastné době vede k tomu, že se špiníte krví, ačkoliv máte tolik jiných způsobů obživy? Proč popíráte, že vás země dokáže uživit? Nestydíte se přilévat k plodům země krev a zabíjení?
Plútarchos

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | Web | 5. února 2017 v 15:02 | Reagovat

Sice většinu těhle citátů znám, ale myslím, že nidky neuškodíá si je připomenout. Líbí se mi především ten od Einsteina, Smitha a Goodall :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blog byl založen 14.12.2014